Musliu uron fillim vitin shkollor

Me rastin e fillim vitit shkollor, kryetari i Kėshillit Kombėtar Shqiptar (KKSH), Jonuz Musliu, nė emėr tė kėtij institucioni shpreh urimet mė tė sinqerta pėr tė gjithė nxėnėsve, mėsimdhėnėsve dhe prindėrit.
KKSH inkurajon qė nė kėtė ditė tė rėndėsishme, qė shėnon njė fillim tė ri nė rrugėtimin drejt diturisė dhe ndėrtimit tė njė tė ardhmeje tė ndritur tė reflektohet njėkohėsisht edhe pėr tė ardhmen e Preshevė, Bujanocit dhe Medvegjės. Pėrgėzojmė tė gjithė mėsimdhėnėsit dhe prindėrit pėr pėrkushtimin, profesionalizmin, vlerat dhe virtytet njerėzore qė po transmetojnė nė edukimin e brezave tė ardhshėm. Njėkohėsisht, me pėrulėsi tė rikujtojmė dhe nderojmė lartė tė gjithė brezat e kaluar qė sakrifikuan pėr arsimin nė Preshevė, Bujanoc dhe Medvegjė.

KKSH ėshtė e indinjuar me mungesėn e teksteve shkollore si dhe kjo gjendje e tillė ėshtė e papranueshme, pėr ēfarė kemi njoftuar tė gjitha instancat dhe institucionet relevante nė Serbi, Kosovė dhe Shqipėri. KKSH do tė angazhohet me gjithė kapacitetet e saj dhe me ndihmėn e Kosovės dhe Shqipėrisė me shpresė qė nė tė ardhmen tė zgjidhet kjo ēėshtje. Ftojmė pėr angazhim tė tė gjithėve qė tė sigurohen tė gjitha tekstet shkollore si e drejtė ligjore.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma