Ramiz Krasniqi: Po punojmė me tė gjitha kapacitetet qė i posedojmė

Gjilan - Pėrzgjedhėsi i Kosovės U19, Ramiz Krasniqi, sė bashku me homologėt e tij, Nazmi Ramėn dhe Fuad Karabegun, nuk kanė tė ndalur. Ata kanė grumbulluar futbollistėt mė tė mirė qė i kanė nė dispozicion, duke i seleksionuar nė ēdo detaj pėr tė qenė mė tė pėrgatitur pėr kualifikimet e Kampionatit Evropian, i cili do tė mbahet nė Finlandė nė vitin e ardhshėm.
Pėrzgjedhėsi i Kosovės U19, Ramiz Krasniqi, edhe pse nė radhėt e tij ka futbollist tė moshės sė re, ai ka pėrzgjedhur 23 futbollist qė kundėrshtarėt e miqėsoreve tė jenė skuadra tė forta, pėr tė pa nga afėr se sa ėshtė kapaciteti i futbollistėve tė tij.
"Nė dispozicion kam 23 futbollist, po zhvillojmė ndeshje miqėsore me klube tė forta pėr tė parė nga afėr se sa mundemi t`i pėrballojmė intensitetit tė lojės me kundėrshtar tė fort, pavarėsisht qė jemi me grup mosha U19", shprehet Krasniqi.

Krasniqi me stafin e tij nė pėrgjithėsi janė tė kėnaqur me futbollistėt e tyre, por tek njė pjesė e futbollistėve vėrehet pushimi i gjatė veror.
"Me tė madhe po vėrehet pushimi i gjatė veror tek futbollistėt pasiqė klubet e tyre njė kohė tė gjatė kanė pushuar pas pėrfundimit tė kampionatit, por ne jemi kėtu me gjithė stafin t`i korrigjojmė kėta futbollist dhe kėtė do t'ja arrijmė sė bashku, pėr kėtė arsye nė kėtė tubim tė futbollistėve mė tepėr kemi kėrkuar tė shohim edhe njėher pėrfundimisht se cilėt janė ata futbollist tė cilėt do t'na pėrfaqėsojnė nė eliminatorėt e Kampionatit Evropian i cili do tė mbahet nė Austri".

Krasniqi ka bėrė tė ditur se ky ėshtė tubimi i fundit ku ēdo futbollist gjerė mė tani ka mundur ti shpall cilėsitė e tija, pasi kanė pasur rast tė dėshmohen.
"Pas kėtij grumbullimi do tė bėjmė analizat me stafin tim ku do ta reduktojmė numrin nė 20 futbollist, por do t'ju japim rastin edhe grupit tė dytė i cili do tė grumbullohet me 11 e 12 shtator dhe mundet shumė lehtė ndonjė futbollist i kėtij grupi tė ftohet nė listėn pėrfundimtare do tė thotė gjithēka varet nga ata se si do ta shpalosin potencialin e tyre nė stėrvitje dhe nė ndeshjen miqėsore tė cilėn do ta kenė".

Regjistri final i futbollistėve me stafin U19 do tė bėhet me 25 shtator.
"Me 25 shtator do tė jetė lista pėrfundimtare, kėta futbollist do tė vendosen nė njė kamp dhe menjėherė do tė udhėtojmė drejt shtetit tė Austrisė pėr ti zhvilluar tri ndeshje, jam shumė optimist se do tė kthehemi kokėn lart megjithėse do tė jetė e vėshtirė pasiqė kundėrshtarėt tanė janė jashtėzakonisht tė fort", ka theksuar pėrzgjedhėsi i Kosovės U19, Ramiz Krasniqi.

Kosova ėshtė nė grupin e 6, ku bėjnė pjesė edhe Austria, Izraeli dhe Lituania, ndeshjet e kėtij grupi do tė zhvillohen nė Austri. Ndeshjen e parė Kosova e zhvillon me nikoqirin Austrinė me 3 tetor, me 6 tetor do tė takohet me Izraelin ndėrsa me 9 tetor me Lituanin./sylejman ismajli/rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma