Vitia dhe FIQ-i nėnshkruan memorandum mirėkuptimi pėr projektin ”Ambasadorėt e rinj”

Viti - Komuna e Vitisė dhe Forumi pėr Iniciativa Qytetare (FIQ), kanė nėnshkruar sot njė memorandum mirėkuptimi pėr zbatimin e projektit “Ambasadorėt e rinj”, ku parashihet forcimi i tė rinjve vitias ne vendimmarrje, realizim tė projekteve dhe mbledhje fondesh pėr iniciativat rinore.
Kėtė memorandum e nėnshkruan kryetari i komunės sė Vitisė Sokol Haliti dhe drejtoresha ekzekutive e Forumit tė Iniciativės Qytetare Dajana Berisha, e ku ishte i pranishėm edhe drejtori i Kulturės, Rinisė dhe Sportit nė Viti Milot Lala.

Projekti do tė realizohet brenda 6 muajsh, ndėrsa do tė mbėshtetet nga Fondacioni Global pėr Zhvillim tė Komuniteteve.

Projekti si i tillė ėshtė duke u zbatuar nė komunat Kaēanik dhe Viti, ndėrsa pritet qė nga muaji shtator tė zbatohet nė tėrė Kosovėn./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma