Haradinaj: Do tė kemi njė pėrfshirje mė tė gjerė nė qeverisje

Kandidati pėr kryeministėr nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, ka thėnė se kanė pasur mundėsi tė kthehen nė seancė edhe mė shpejt me 61 vota, por qė ka lindur njė mundėsi e re mė gjithėpėrfshirėse.
“Kemi pas mundėsi me u kthy nė seancė mė shpejt me 61 votė, mirėpo ka lind njė mundėsi e re njė situatė mė gjithėpėrfshirėse, vetė presioni i AKR-sė dhe nė respekt tė proceseve, nė respekt tė kėsaj mundėsie i kemi dhėnė kohė”, tha Haradinaj.

“Pra, keni parasysh qė mos t’i jepshim rėndėsi kėtij procesi tė ri, presionit tė ri tė AKR-sė do tė ishim nė punė sot, por e kemi bėrė me kujdesin mė tė madh sepse mendojmė qė ėshtė mirė ndaj proceseve tė vendit. Pra, kjo kohė qė e kemi humbur deri tani pėr tė cilėn nuk jam i kėnaqur qė e kemi humbur, megjithatė atė ta quaj ashtu arsyetohet me faktin se do tė kemi njė pėrfshirje mė tė gjerė nė qeverisje. Nuk besoj qė do tė humbim shumė kohė nė ditėt qė vijnė, nuk e di sa do tė mundemi me implementuar nė kėtė javė qė po hyjmė, mirėpo nuk do t’i humbim shumė kohė vendit”, tha ai.

Ai kėto komente i bėri nė njė konferencė pėr media, ku prezantoi gjashtė kandidatė pėr kryetar tė komunave./Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma