Ja pija pėr shkrirjen e dhjamit

Ua sjellim recetėn pėr pėrgatitjen e pijes, e cila ua mundėson largimin e dhjamit dhe tė sasisė sė tepėrt tė ujit nga organizmi.
PĖRBĖRĖSIT:

• 125 g rrikė;

• 4 limonė;

• 3 lugė mjaltė;

• 2 lugė kanellė;

• 2 cm tė rrėnjės sė xhenxhefilit.

PĖRGATITJA DHE PĖRDORIMI:

Rrikėn dhe xhenxhefilin bluani me bluarės. Shtojani lėngun e limonėve dhe pėrzieni edhe pėr tre minuta. Shtojeni mė pas mjaltin dhe kanellėn dhe pėrzieni mirė e mirė. Kėtė masė qiteni nė njė enė tė qelqit. Merreni nga njė lugė, dy herė nė ditė, para buke, apo para ushtrimeve. Pėrdoreni preparatin pėr tri javė, e mė pas pauzoni disa ditė.

(Kosova Sot)

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma