Kėshilltarėt e PDK-sė: Luta tė kėrkojė falje publike ndaj akuzave tė Qemajl Mustafės

Gjilan - Riad Rashiti (PDK) ka thėnė se kėto akuza janė shfrytėzuar politikisht pėr tė dėmtuar PDK-nė, prandaj ėshtė e nevojshme njė kėrkim falje.
Kėshilltarėt e PDK-sė, e kanė lėshuar sallėn e Kuvendit para se tė fillonte shqyrtimi i pikave tė ditės, pas insistimit qė nėnkryetari i Komunės, ose ndonjė pėrfaqėsues tjetėr komunalė, t`iu kėrkojė falje nė emėr tė kryetarit tė Komunės, pėr, siē ka thėnė Sahit Abazi, shef i grupit, etiketimeve qė u janė bėrė zyrtarėve tė pėrfshirė nė akuzėn e Prokurorisė Themelore nė Gjilan, ndėrkohė qė shumica e pikave tė saj, janė hedhur poshtė tashmė.

Duke iu pėrgjigjur thirrjes sė opozitės (PDK) pėr kėrkim falje, nėnkryetari i Komunės, Rexhep Kadriu, ka thėnė se drejtėsia duhet tė lejohet ta bėjė punėn e saj pa ndėrhyrje, duke shtuar se personalisht nuk ka pėrgjegjėsi ndaj askujt dhe nuk e ndjen tė nevojshme tė kėrkojė falje.

Edhe Shpresa Kurteshi-Emini ka kėrkuar tė mos politizohet Kuvendi Komunal, sepse akuzat janė ēėshtje tė prokurorisė dhe gjyqėsisė, ndėrkaq Nevzad Rushiti (LDK) ka thėnė se LDK-ja dhe as Lutfi Haziri nuk kanė nevojė tė kėrkojnė falje pėr tė kėqijat qė kanė ndodhur nė qeverisjen e kaluar e qė kanė rezultuar me ngritjen e akuzės ndaj disa zyrtarėve komunalė.

Riad Rashiti (PDK) ka thėnė se kėto akuza janė shfrytėzuar politikisht pėr tė dėmtuar PDK-nė, prandaj ėshtė e nevojshme njė kėrkim falje./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma