Edhe Rogana kėrkon investime nė infrastrukturė

Kamenicė - Drejtoria pėr Buxhet dhe Financa nė bashkėpunim me Grupin e Grave filluan me mbajtjen e dėgjimeve publike nėpėr lokalitete pėr planifikimin e buxhetit pėr vitet 2018-2020.
U mbajt dėgjimi publik nė fshatin Roganė, me ē‘rast morėm pjesė disa banorė, ata paraqitėn opinionet dhe kėrkesat e tyre.

Drejtoresha pėr Buxhet dhe Financa, Shejnaze Masurica prezantoi para banorėve tė kėtij fshati buxhetin e planifikuar pėr vitet 2018-2020 dhe nga ta kėrkoi qė tė paraqesin kėrkesat qė kanė mė shumė nevojė banorėt e fshatit Roganė, duke u premtuar se ato kėrkesa me prioritet mė tė madh do tė mirėn parasysh.

Si prioritete primar banorėt e fshatit Roganė i paraqiten: Rregullimin e shtratit tė lumit, Ujėsjellėsin, Ndriēimin publik, Renovimin e Shtėpisė sė Kulturės, Ndėrtimi i njė ēerdheje, Asfaltimin e rrugės prej shkollės deri nė fshatin Novosellė, si dhe nuk munguan falėnderimet drejtuar komunės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma