'Lėkundet' koalicioni LAA

Ultimatumi prej 10 ditėsh, qė kreu i AKR-sė, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-sė dhe VV-sė nė mėnyrė qė tė reflektojnė pėr mundėsinė e zgjedhjes sa mė tė shpejtė tė krijimit tė institucioneve nė vend, ka nxitur reagime tė shumta.
Deputetėt e partisė sė Isa Mustafės janė tė ndarė nė mendime pėr deklarimet e Pacollit, megjithėse po insistojnė qė Pacolli do qėndrojė besnik brenda koalicionit tė LAA-sė.
Besa Gaxheri nga LDK konsideron se deklarimi i Pacollit nuk ėshtė i vėrtetė pasi qė ai ėshtė i vetėdijshėm se nuk mund ti jap askujt ultimatum.

Ani pse janė nė tė njėjtėn parti, ndryshe ėshtė shprehur deputeti Arben Gashi.
Ai shkurt ka thėnė se Pacollin askush nuk ėshtė duke e mbajtur me zor nė LAA

Por, ndryshe mendon Korab Sejdiu nga AKR.


Ai thotė se nuk ka lėkundje tek deputetėt e AKR-sė, dhe ata mbesin nė pozicionimin e tyre fillestar, dhe pjesė pėrmbajtjesore e LAA-sė.

Sejdiu nuk i sheh si ultimatum deklaratat e Pacollit, por si njė kėrkesė e tij qė koalicioni LAA dhe Vetėvendosje tė bėjnė hapa mė tė mėdhenj nė mėnyrė qė tė arrijnė marrėveshje nė mes vete

Zėrat qė AKR, do tė mund ta braktisė koalicionin LAA, janė shtuar edhe me deklarimet e deputetit tė kėsaj partie, Labinot Tahiri, i cili shumė herė ka thėnė se preferon qė nė krye tė qeverisė sė vendit tė jetė kandidati i PAN-it pėr kėtė post, Ramush Haradinaj.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma