Vetitė ēudibėrėse tė pjeshkės

Nėse ka njė frut qė nuk duhet tė mendoni dy herė pėr ta ngrėnė, ėshtė pjeshka.
Simboli i jetėgjatėsisė, pjeshka e ka origjinėn nga Kina, ku ėshtė kultivuar mbi 5000 vjet. Ajo zvogėlon rrezikun nga sėmundjet kardiovaskulare, kronike, disa lloje tė kancerit dhe i mbron qelizat e trupit nga dėmtimi.

Vepron mė fuqishėm se vitamina C, pėrcjell lajmi.net

Pjeshka e freskėt ėshtė burimi mė[ i mirė i fosforit sepse ndikon nė shėndetin e eshtrave dhe tė dhėmbėve.

Po ashtu pėrmbajnė edhe hekur, bakėr i cili i nevojitet organizmit pėr tė krijuar hemoglobinėn dhe kolagjenin.

Njė pjeshkė e madhėsisė mesatare mbulon 5 deri nė 10 % tė nevojės sė trupit pėr fibra tek tė rriturit.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma