Revoltohet Ēiljeta: Nė gjyq tė gjithė ata qė kanė shpikur!

Sot nė disa media qarkulloi lajmi pėr ndarjen e kėngėtares bukuroshe Ēiljeta Xhilaga, nga portieri i suksesshėm i “Partizanit” Alban Hoxha. Lajmi mori shkas nga fakti se ata nuk kanė publikuar materiale me njėri-tjetrin nė rrjete sociale. Nė fakt kėngėtarja dhe sportisti nuk kanė folur kurrė publikisht pėr njė marrėdhėnie midis tyre, ndonėse tashmė dihet qė ata janė bashkė prej mė shumė se njė viti.
Nė gjithė kėto muaj histori, megjithė pėrpjekjet e tyre pėr ta ruajtur me fanatizėm dashurinė, Ēiljeta dhe Albani janė fotografuar nė disa raste publikisht, kujtojmė kėtu fotot paparac ku u kapėn sėbashku, apo edhe darka e ditėlindjes sė Ēiljetės.

E kontaktuar nga “revistawho.com” Ēiljeta u shpreh se nuk ka asgjė pėr tė thėnė lidhur me kėtė histori. Madje ajo zbuloi se ka vendosur t’i drejtohet gjykatės kundėr mediave qė sajojnė shpifje nė emrin e saj.

“Nuk kam ndėrmend tė mbush portalet duke dhėnė deklarata pėrsa i pėrket historisė sonė tė dashurisė, por duke marrė shkas nga ēfarė ėshtė shkruar sot dhe gjithė kėtė vit nė lidhje me mua, pa mė kontaktuar asnjėherė personalisht, kam vendosur t’i ndjek nė rrugė ligjore tė gjithė ata qė kanė shpikur, qė tė zėnė mend njė herė e mirė. Pėr shumė e shumė lajme tė rreme qė kanė bėrė pėr jetėn time, duke pėrfshirė kėtu edhe djalin tim, me lajme tė pavėrteta dhe abuzime”, – pėrfundoi ajo.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma