Luta: Do t`i prijė procesit tė fitores pėr Gjilanin e gjilanasve

Gjilan - Kryetari i Degės sė LDK-sė nė Gjilan, Lutfi Haziri, njėherit nėnkryetar nė nivel qendror, ka thėnė se ai do t`i prijė procesit tė fitores i sigurtė qė Gjilani dhe Anamorava ėshtė gati pėr ta shėnuar fitoren e radhės, duke i vazhduar dhe ruajtur projektet multimilionėshe pėr Gjilanin e zhvilluar, Gjilanin e gjilanasve.
Pas takimit me kryesinė e degės, kryetari i Degės sė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Lutfi Haziri, ka mbledhur sot nė takim pėrfaqėsuesit e nėndegėve dhe forumeve.

Kryetari Haziri, duke folur lidhur me situatėn nė nivel nacional, ka njoftuar strukturat se LDK ėshtė unike dhe po punon qė nė rast tė dėshtimit tė tė tjerėve tė merr mandatin pėr krijimin e qeverisė, ai ka thėnė se pavarėsisht vonesave nė krijimin e institucioneve, LDK nuk ka lėnė vend pėr tu krijuar vakum institucional.” Njėherit kemi vendosur pėr funksionalizimin e plotė tė shtabit punues, dhe nga sot grupet punuese do tė shtrijnė aktivitetin nė tė gjitha nivelet dhe do punohet nė vlerėsimin e drejtė tė gjendjes me qėllim qė ti japim rėndės projekteve qė ndikojnė nė krijimin e kushteve sa mė tė mira pėr jetė. Po ashtu, deri nė hapjen zyrtare tė fushatės, janė pėrcaktuar tė gjitha detyrat, pėrfshirė grupet punuese pėr daljen nė terren me qėllim tė punės me strukturat e partisė nė nivel tė nėndegėve si dhe ėshtė vendosur qė mė 21 dhe 22 gusht tė mbahet kuvendi dy ditor i degės, kuvendi do tė ketė karakter pune, ku do mbahen seanca sektoriale me qėllim tė nxjerrjes sė njė programi sa mė pėrfshirės, ka thėnė Haziri.

Kryetari i Degės sė LDK-sė nė Gjilan, Lutfi Haziri, njėherit nėnkryetar nė nivel qendror, ka thėnė se ai do t`i prijė procesit tė fitores i sigurtė qė Gjilani dhe Anamorava ėshtė gati pėr ta shėnuar fitoren e radhės, duke i vazhduar dhe ruajtur projektet multimilionėshe pėr Gjilanin e zhvilluar, Gjilanin e gjilanasve.

“Nėn qeverisjen tonė, Gjilanit i ėshtė kthyer kujdesi i qeverisė nė investime dhe nuk kemi me leju me u shembė kjo”, tha Haziri./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma