Talenti Edi Shaqiri pjesė e 2 Korrikut

Gjilan - Futbollisti Gjilanas, Edi Shaqiri, i cili ishte pjesė e tė gjitha kategorive nė KF Drita, ka arritur marrėveshje me skuadrėn e Ligės sė Parė nga kryeqyteti 2 Korriku.
Talenti 18 vjeēar i cili ėshtė edhe pjesė e Pėrfaqėsueses sė Kosovės nė futboll U19, edhe pse kishte oferta nga shumė klube tė Kosovės.

"Jam shumė i lumtur qė po i bashkėngjitėm kėtij klubi me traditė, ėshtė njė skuadėr me shumė futbollist cilėsor e nė veēanti me talent tė mėdhenj tė cilėve ju jepet rasti siē ėshtė mosha ime, pėr skuadrėn do tė jap mė tė mirėn pėr sukseset e reja", ka bėrė tė ditur talenti Shaqiri.

Siē mėsohet njeriu qė kontribuoi pėr shkuarjen e Shaqirit tek "verdh e zinjėt" e 2 Korrikut ėshtė njėri ndėr menaxheret mė tė suksesshėm tė futbollit Kosovar, Ymer Stanovci, i cili ka njė kohė tė gjatė qė pėrcjell karrierėn e talentit Edi Shaqiri./sylejman ismajli/rajonipress/


Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma