Vazhdon degradimi i parkut tė qytetit

Gjilan - Avokati Halit Azemi thotė se degradimi i parkut po vazhdon ēdo ditė. Pėr kėtė neglizhencė dikush duhet tė japi llogari dhe ne banorėt do tė bėjmė njė padi kundėr organeve komunale. Kryeprokurori Jetish Maloku tha se ka caktuar njė prokuror pėr tu marrė enkas me kėtė rast.
Tashmė parku i qytetit ėshtė shndėrruar nė deponi tė mbeturinave, por kjo nuk po paraqet kurrfarė problemi pėr zyrtarėt komunal. Ky injorim dhe neglizhencė mė sė shumti po u kushton banorėve qė jetojnė afėr parkut tė cilėt thonė se tanimė ėshtė bėrė jeta e padurueshme nė atė pjesė.

Avokati Halit Azemi i cili edhe ėshtė banor nė pjesėn e parkut tha pėr rajonipress se do tė dorėzojnė nė prokurori njė padi kundėr zyrtarėve komunal pėr degradim tė ambientit dhe keqpėrdorim tė detyrės zyrtare.”Parku ėshtė shndėrruar nė deponi tė mbeturinave derisa era dhe kundėrmimi janė bėrė ta padurueshme” u shpreh Azemi.

Ndėrsa kryeprokurori Jetish Maloku tha se tashmė ka caktuar njė prokuror enkas qė tė merret me kėtė rast./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma