Ekskluzive: Ja ku do ta vazhdojė karrierėn Valon Behrami

Ylli Kosovar i komėbtares sė Zvicrės, tė shtunėn do tė udhėtoj drejt Italisė pėr t’iu bashkuar klubit tė madh Italian Udineze.
Ai do tu nėnshtrohet kontrollave mjekėsore dhe do tė nėnshkruaj kontratė dy vjeēare me mundėsi vazhdimi edhe pėr njė vit tjetėr, transmeton zeri.info.
Lajmin e ka konfirmuar pėr gazetėn “Zėri” babai i futbollistit, Ragip Behrami.

Sic dihet, Behrami njė pjesė tė madhe tė karrierės e ka kaluar pikėrisht nė Serie A, ku ka qenė njė prej futbollistėve mė tė njohur nė Itali.

Kėto ditė, ai ka qenė i pėrfolur nė mediat evropiane pėr shkak tė njė tatuazhi, e i cili pėr domethėnie ka Mitrovicėn dhe Kosovės, gjė qė e konfirmon lidhjen emocionale tė tij me vendlindjen. /Zeri.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma