Statistikat mbresėlėnėse tė Xhakės ndaj Leicester City

Granit Xhaka ka shkėlqyer nė fitoren e Arsenalit prej 4:3 ndaj Leicester Cityt, duke asistuar dy herė nė fund tė ndeshjes, pėr ta ndihmuar ekipin e Wenger qė t'i marrė tri pikė nga takimi i parė nė Premierligė.
Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri nė Premierligė, duke e mposhtur 4:3 Leicester Cityn nė stadiumin “Emirates”, ku skuadrat dhuruan spektakėl pėr gjithė tė pranishmit.

Nė kėtė ndeshje shkėlqeu mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, i cili e nisi fuqishėm sezonin duke dhuruar dy asistime, po kaq kishte sezonin e kaluar, shkruan Gazeta Express.

Ai asistoi te dy golat e shėnuar nė fund tė ndeshjes (Aaron Ramsey 83' dhe Oliver Giroud 85'), qė ia siguruar tri pikė "Topēinjve".

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma