Mustafa, Haradinajt: Institucionet do tė duhej tė formoheshin mė herėt, jo pėr 10 ditė

Kryeministri nė detyrė, Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit pėr kryeministėr nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, qė Qeveria do tė formohet brenda 10 ditėsh.
Mustafa nė njė deklaratė pėr media pas mbledhjes sė Qeverisė tha se institucionet do tė duhej qė tė themelohen edhe mė herėt.

“Nė Kuvend duhet tė zbatohen procedurat ashtu siē janė zbatuar gjithmonė dhe s’kemi arsye qė tė bėjmė kapėrcime. Nėse Ramushi flet pėr 10 ditė unė nuk kam arsye qė tė flas pėr dhjetė ditė tjera. Unė kam arsye qė tė them qė institucionet tė bėhen sa mė shpejt, por qė tė respektohen tė gjitha procedurat ligjore edhe kushtetuese pėrndryshe nuk mund tė operoj tė them nė mėnyrė hipotetike me ditė”, tha Mustafa, i pyetur pas mbledhjes sė Qeverisė. /EO/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma