Shkolla e basketbollit “KB Drita” vatėr e talenteve

Gjilan - Shkolla e basketbollit KB Drita nėn udhėheqjen e ish basketbollistit tė dikurshėm, Agron Kurtalani, ėshtė bėrė "fole" e basketbollisteve tė reja.
Tani e njė kohė tė gjatė trajneri i basketbollit, Agron Kurtalani, me punėn tė cilėn po e bėn po dėshmon se ėshtė njė pedagog i cilėsisė sė lart.

Nė shkollėn e basketbollit, KB Drita, pėr ēdo dit edhe pse nė kėto temperatura tropikale mbi 50 basketbolliste tė reja ushtrojnė nė Palestrėn Sportive "Bashkim Selishta-Petriti" nė Gjilan.

"Jam shumė i nderuar qė punoj me kėtė kategori tė vajzave, ne nė asnjė moment nuk e kemi ndalur punėn tonė me ushtrime dhe njė falėnderim tė posaēėm kanė edhe basketbollistet njashtu edhe prindėrit e tyre qė kanė besim tė madh nė punėn time", shprehet trajneri Agron Kurtalani.

Kurtalani thekson se 50 vajza qė nga mosha 9-15 vjeēare do tė jenė njė ardhmėri e basketbollit.

"Kėto vajza kanė njė talent tė jashtėzakonshėm, edhe pse punohet nė kushte shumė tė vėshtira nuk ka dyshim se kėto janė ardhmėria jo vetėm e skuadrės sė Dritės por e tėrė basketbollit Kosovar, me talentin e tyre kėto vajza shumė shpejt do tė kyēen nė skuadrėn e parė dhe lirisht mund tė them se basketbolli i femrave nė Gjilan ka njė ardhmėri tė mirė nė njė kohė shumė tė afėrm", ka bėrė tė ditur trajneri Kurtalani.

Ėshtė mirė qė dhe mase e nevojshme kjo Shkollė e basketbollit dhe kėto talente tė ndihmohen qė nesėr tė ndihemi krenar me rezultatet e tyre./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma