Haliti viziton fshatin Ballancė, inspekton nga afėr projektet infrastrukturore qė janė nė fazėn finale

Viti - Kryetari i komunės sė Vitisė, Sokol Haliti i shoqėruar nga Kryesuesi i Kuvendit Komunal, Naim Pira si dhe tė tjerė kanė vizituar sot fshatin Ballancė tė kėsaj komune pėr tė parė nga afėr projektet infrastrukturore qė po realizohen nė asfaltimin e rrugėve.
Pėrndryshe komuna e Vitisė nė kuadėr tė projektit tė asfaltimit tė rrugėve rurale gjatė kėtij viti ka paraparė qė nė kėtė fshat tė asfaltohen rrugėt “Gurina”, “Muharrem Kurteshi”, “Ardhmėria” si dhe njė segment i rrugės “Pavarėsia” qė lidhėt me lagjet Aliu dhe Syla.

Gjatė kėsaj vizite ata janė pritur edhe nga banorėt lokal tė cilėt falėnderuan institucionet komunale pėr realizimin e kėtyre projekteve infrastrukturore./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma