Pacolli pėrsėrit: Interesi i Kosovės ėshtė njė qeveri gjithėpėrfshirėse

Kryetari i Aleancės Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thėnė se institucionet duhet tė krijohen menjėherė dhe nuk duhet lejuar qė tė pėrsėritet gjendja e 2014-s. Pacolli nė njė postim nė rrjetin social ka thėnė se situata nė Kosovė ėshtė bllokuar, pasi tė gjithė po vendosin interesin e tyre personale e partiak para interesit tė Kosovės.
Ai sėrish theksoi se interesi i Kosovės ėshtė njė qeveri gjithėpėrfshirėse.

Lexoni tė plotė postimin e tij nė Facebook:

“Po kėrkohen patriotėt, ata qe e dojnė Kosovėn dhe qytetarin e saj!

Pėr patriotėt nė rend tė parė ėshtė Kosova, qytetari, mirėqenia e tij, mirėqenia e familjes dhe fėmijėve tė tij.

Pėr mua, Kosova ėshtė dhe mbetet nė rend tė parė!


Gjithēka qė kam bėrė, gjithēka qė kam propozuar nė vijimėsi, nė koherencė, ka qenė nė shėrbim tė Kosovės.

Unė e di pse situata sot ėshtė bllokuar. Pse tė gjithė nė rend tė parė po vendosin interesin e tyre personal dhe partiak dhe jo atė tė Kosovės.

A nuk ėshtė rotacioni interesi i Kosovės ?

A nuk ėshtė interesi i Kosovės bashkimi i tė gjitha partive ( pa marrė parasysh blloqet) , sot dhe menjėherė, pėr tė krijuar qeverinė gjithėpėrfshirėse, ēka unė po e propozoj? Pra, krijimi i njė qeverie me bazė tė gjerė, ku minoritetet nuk pėrcaktojnė fatin e shtetit, tė ekonomisė, tė ushtrisė sonė ?

Qeveria, institucionet duhet tė krijohen tani. Menjėherė, mos tė pėrsėritet gjendja e 2014.

Nesėr ėshtė vonė. Koha nuk pret, shikojeni pak gjendjen sociale nė Kosovė!

A nuk po dėmtohet Kosova, nėse zhagiten proceset si po bėjnė tė gjithė? Ēdo ditė qė kalon, Kosova humb miliona. 138 milion euro tė Fondit Monetar Ndėrkombėtar u humbėn. 112 milionė euro tė buxhetit mungojnė, pse parlamenti nuk mblidhet, pse qeveria nuk krijohet. Kush do t’i paguajė pasojat e kėsaj ? Politikanėt ? Jo, Kosova, qytetari i Kosovės e paguajnė nė fund tė ditės.

A i kuptojnė kėto sende disa tė ashtuquajtur opinionistė, qė flasin gjuhėn e sojit tė tyre nė disa media, qė bėjnė pėrēarje, qė nxisin grindjen e qytetarėve dhe mezi presin tė shohin tym dhe flakė kėtu nė tokėn tonė?

Unė shqetėsohem pėr ata qė mė kanė besuar dhe votuar dhe jam i bindur se seicili prej tyre ndan kėtė shqetėsim mė mua. E pėr kėta individė qė ndoshta nuk kanė shkuar as me votuar, kur i dėgjoj ata si i trajtojnė gjėrat e vėrej qartė se atyre nuk u intereson Kosova dhe mezi presin tė shohin skenarė e ndoshta tym e flakė.

Kush mendon se gjithė propozimet e mia pėr zgjidhjen e shpejtė tė krizės, i bėj pėr interesin tim, gėnjen paturpėsisht. Interesi im do tź ishte t’i shėrbej kompanisė sime me renome qė mi ka hapur dyert nė botė, duke udhėtuar nėpėr botė, apo duke ndejtur pranė familjes sime.

Mua mė dhimbset Kosova! Por u them tė gjithėve me pozicionimet qė po shoh, se Kosova dhe interesi i saj nuk qėndrojnė nė rend tė parė. Patriotė nuk po shoh”. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma