Asociacioni i Komunave Serbe ėshtė projektuar si njė Republikė Serbe

Kandidati pėr kryeministėr nga radhėt e Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti, e ka ripėrsėritur qėndrimin e tij pėr tė pėrditshmen serbe Express se nuk ėshtė kundėr dialogut nė parim, porse dialogu duhet tė bėhet me serbėt e Kosovės dhe jo me qeverinė e Serbisė nė Bruksel, njofton Klan Kosova.
Kurti nė kėtė intervistė ka thėnė se Asociacioni i Komunave me Shumicė Serbe nė Kosovė i akorduar nė Bruksel ėshtė projektuar si njė Republikė Serbe brenda nė Kosovė duke ndjekur shembullin e asaj nė Bosnje dhe Hercegovinė.

Njeriu qė doli mė i votuari nė zgjedhjet e fundit nė Kosovė thotė se gjatė gjashtė vjetėve dialog nė Bruksel shumė u investua e pak u arrit.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma