Kamarieri keqpėrdor besimin, merr me vete pazarin ditor

Gjilan - Policia e Kosovės Stacioni Policor nė Gjilan ėshtė njoftuar nga Ankuesi Shqiptar Shtetas i Kosovės, kamerier nė Kompleksin Turistik Hotelier “Vali Ranch” i cili i ka raportuar Policisė sė Kosovės se i dyshuari po ashtu Shqiptar Shtetas i Kosovės, koleg i tij kamerier me tė cilin punonin bashkė e kishte marrė me vete pazarin ditorė prej 666.1 euro, nė mėnyrė tė pa autorizuar, dhe ishte larguar nė drejtim tė panjohur.
Pas njė pune operativė tė organizuar mirė nga njėsitet hetuese tė Stacionit policor tė Gjilanit i dyshuari ėshtė gjetur dhe ėshtė sjellė nė stacion policor ku edhe ėshtė intervistuar lidhur me veprimin nė fjalė.

Ėshtė kontaktuar prokurori i shtetit, i cili ka urdhėruar qė rasti fillimisht tė cilėsohet si “Keqpėrdorim i besimit” dhe i referohet njėsitit tė hetimeve pėr hetim tė detalshėm deri sa tė zbardhen e tė gjitha rrethanat qė kanė pru deri te rasti njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma