'Xhokeri' i PAN-it

Bindja e Behgjet Pacollit pėr t’u larguar nga koalicioni me LDK-nė dhe Alternativėn ėshtė “xhokeri” i fundit qė koalicioni PAN t’i formojė institucionet, pasi qė “kontrabandimi” individual i deputetėve u dėshtoi. Nė tė kundėrtėn vendi do tė shkojė nė zgjedhje tė jashtėzakonshme, shkruan sot, gazeta Zeri.
Koalicioni PAN nuk ka asnjė kartė tjetėr nė duar pėr t’i formuar institucionet, pėrveē me AKR-nė e Behgjet Pacollit, i cili ditė mė parė dha sinjal se mund tė largohet nga koalicioni LAA nėse kėta tė fundit nuk merren vesh me lėvizjen “Vetėvendosje” pėr formimin e Qeverisė.

Kjo pėr faktin se pėrpjekja e PAN-it pėr tė “kontrabanduar” deputetė individualisht u dėshtoi, shkruan gazeta Zeri.

Nė LDK deklaratat e Pacollit nuk i shohin si kėrcėnim pėr largim nga koalicioni, por, siē thonė ata, vetėm ide pėr zgjidhje sa mė tė shpejtė tė kėsaj situate politike. Ndėrsa nė lėvizjen “Vetėvendosje” shpresojnė qė tė vazhdojė akoma njė bashkėpunim siē e kishin deri mė tani.
Nė anėn tjetėr, analistėt politikė vlerėsojnė se kreu i AKR-sė u ka dhėnė sinjal

koalicionit LAA dhe “Vetėvendosjes” se partia e tij do t’i bashkohet koalicionit PAN nė mėnyrė qė ky i fundit tė arrijė ta zgjedhė kryeparlamentarin dhe ta formojė Qeverinė.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma