Heshtja

Poezi nga Arben Kurteshi
Njė natė nė errėsirė
Mė iku gėzimi,
Ditėn mbretėron heshtja
Natėn vjen trishtimi.

Ēdo ditė qaj me lot,
Natėn kam shumė frikė,
Nuk mė besohet,
Tė gjithė mė kanė ikė.

Lisat e mėdhenj m’u plakėn,
Gurėt mė janė vjetruar,
Shtėpitė po rrėnohen:
-Jam vend i mallkuar.

Por mė ka mbetur shpresa
Vetėm kjo mė mban gjallė
Se t'gjithė njė ditė do t'kthehen
Sikur nė pėrrallė.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma