Ju premtuan asfalt, pėrfitojnė vetėm zhavorr, revoltohen banorėt

Gjilan - Banoret e fshatit Ēelik kanė paralajmėruar protestė para komunės pėr faktin se atyre u ishte premtuar se do tu shtrohet rruga me asfalt e ndėrkohė u ėshtė thėnė se nė mungesė tė buxhetit do tė shtrohet vetėm me zhavorr.
Shefket Bajrami nga fshati Ēelik ėshtė i revoltuar pėr faktin se Lutfi Haziri dhe Rexhep Kadriu u kishin premtuar banorėve se do ta asfaltojnė rrugėn prej dy kilometrave. “Tash po thonė qė s`ka buxhet kurse tenderin e ka fituar kompania “Zuka” pėr ta shtruar vetėm me zhavorr rrugėn. Kjo ėshtė njė shkelje e madhe dhe njė padrejtėsi qė po i bėhet banorėve nga ana e udhėheqjes komunale” tha Bajrami./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma