E konfirmon Hughes, Shaqiri me rol tė ri te Stoke City

Mark Hughes ka lavdėruar Shaqirin dhe ka bėrė tė ditur se sezonin e ardhshėm do tė ketė njė rol tė ri nė skuadėr.
Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes, ėshtė i kėnaqur me paraqitjet e mesfushorit kosovar, Xherdan Shaqiri nė ndeshjet miqėsore tė zhvilluara gjatė fazės pėrgatitore pėr edicionin e ri 2017/2018.

Ndryshe nga edicionet e kaluara qė luante anėsor, Shaqiri nė ndeshjet miqėsore ėshtė paraqitur si organizator i lojės nė mesfushė, diēka qė duket se i ka pėlqyer trajnerit Mark Hughes.

“Roli i organizatorit i ėshtė pėrshtatur dhe jam i kėnaqur me paraqitjet e tij. Ai sė bashku me Bojan Krkic edhe nė kampionat do tė kenė mė shumė hapėsirė pėr tė organizuar lojėn. Kjo ėshtė ajo qė ne duam prej kėtyre dy lojtarėve", ka deklaruar Hughes pėr “Stokesentinel”.

Shaqiri, i cili u transferua nga Interi nė vitin 2015, shpreson tė ketė njė sezon sa mė pozitiv, pėr dallim nga ai qė lamė pas, pasi vuajti nga lėndime tė shumta, duke e lėnė jashtė pėr pjesėn mė tė madhe tė sezonit.

25 vjeēari deri mė tani ka bėrė 54 paraqitje pėr Stoke, duke shėnuar shtatė gola. /Gazeta Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma