Ferati: Ose tė votohet kandidati i PAN’it, ose zgjedhje tė reja

Anėtari i Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė LDK’sė, Sadri Ferati, i ka ftuar palėt tė reflektojnė karshi formimit tė institucioneve tė vendit. Nė njė intervistė pėr “Epokėn e re”, ai ka thėnė se nė situatėn nė tė cilėn jemi, tė zgjedhjes sė kryetarit tė Kuvendit, janė dy zgjidhje, ose duhet tė votohet kandidati i PAN’it, ose duhet tė shkohet nė zgjedhje tė reja.
Ndėrsa, sipas Feratit, nė situatėn tjetėr, atė tė krijimit tė Qeverisė, nėse nuk votohet kandidati i qė e propozon PAN’i pėr 15 ditė, atėherė e drejta i kalon grupit tjetėr, ani pse thotė se ėshtė nė diskrecionin e presidentit tė vendit.

Ferati ka folur edhe pėr paralajmėrimin e presidentit tė AKR’sė, Behgjet Pacolli, ndaj LDK’sė.

Ai ka thėnė se deklaratėn e Pacollit e ka parė si thirrje pėr zhbllokim tė institucioneve.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma