Pacolli: LDK dhe VV tė vendosin pėr opozitė, apo tė pėrgatiten pėr qeverisje

Presidenti i Aleancės Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka sqaruar edhe njėherė qėndrimin e tij pėr ultimatumin 10 ditėsh ndaj dy partive parlamentare, Lidhjes Demokratike tė Kosovės dhe Lėvizjes Vetėvendosje.
“Unė jam nė koalicion ku jam dhe aty veproj. Kam njė kontratė me kėtė koalicion, kemi njė marrėveshje dhe jam duke respektuar nė pėrpikėri kėtė marrėveshje. Mirėpo, derisa tė heshtim nė kėtė mėnyrė komplikohet situata dhe bėhet e paqartė. Mua s’mė pėlqejnė paqartėsitė dhe nuk mė konvenojnė”, thotė Pacolli pėr Indeksonline.

Mė tej, presidenti i AKR-sė ka treguar edhe rreth kėrkesės qė ia ka bėrė partisė sė Isa Mustafės dhe Visar Ymerit.

Sipas tij, kėto dy subjekte duhet tė jenė mė koncize sa i pėrket pozicionimit pėr tė ardhmen.

“Deri tash nuk ka komunikim midis kėtyre dy partive. I kam ftu liderėt e tyre dhe tė vendosin tė rrinė nė opozitė apo tė pėrgatiten pėr njė qeverisje ndryshe, kjo mė intereson dhe mos tė improvizohen gjėrat”, ėshtė shprehur ai.

Ndėrsa, lidhur me raportimet e disa mediave rreth ndarjes sė posteve ministrore pėr partinė e Pacollit, ky i fundit thotė se s’ka diēka korrekte nė kėtė drejtim. “Harroje… Po them sinqerisht se s’ka asnjė diskutim rreth ndonjė kėrkese. Nuk ka qenė temė e diskutimit me z.Haradinaj dje nė shtėpinė time”, ka thėnė ai, duke shtuar se e lė tė hapur mundėsinė e bashkėpunimit eventual me PAN-in.

“Nuk e kam thėnė, por nuk dua ta paragjykojė rrugėtimin tim. Por, unė tani veproj nė kuadėr tė njė koalicioni dhe qėndrimi im aty ėshtė shumė i pėrgjegjshėm. Konsideroj se partneri i koalicionit duhet ta kuptojė se unė nuk jam njė njeri qė don tė pėrfitojė prej kohės sė humbur. Sendet duhet me u rendit njėra pas tjetrės, ashtu siē duhet me u rendit i dy partive tė cilat kanė mbet nė opozitė. Duhet t’ia nisin tė bisedojnė dhe t’i shikojnė a janė numrat dhe mbas asaj ta nisin harmonizimin e programit”, ka thėnė ai. /Indeksonline/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma