Princi i poezisė

Poezi nga Avdush Canaj
TI je yll nė yllėsinė tonė,
TI je yll!
AJO hėnė mė njė balonė,
AJO hėnė!
AI zambak i qeshurisė,
AI zambak!
UNĖ vetė princi i poezisė,
princi vetė!
Nuk ėshtė lavd,s`mė dridhet dora,
lavd nuk ėshtė.
Ēelin gonxhet nė metafora,
gonxhet ēelin.
S`e teprova, e din puhia,
s`e teprova,
qe njė lojė me vargje t`mia,
lojė e mirė.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma