Pija shėruese nga hithrat

Kjo pije e pėrgatitur nė shtėpi ndihmon kundėr ulcerės nė lukth dhe zorrė, te sėmundjet e veshkave, problemet me eshtra...
Janė tė shumta vetitė shėruese tė hithrave, bimė tė cilat qė nga lashtėsia pėrdoren pėr qėllime mjekėsore.,raporotn Gazeta Kosova Sot

Pėrpos pėrgatitjes sė salcave dhe lėngjeve, nga hithrat mund ta pėrgatitni edhe njė pije tepėr shėruese. Pėrzieni 10 lugė gjethesh dhe rrėnjė tė hithrave, 1 lugė pelin, 1 lugė kokrra tė shtypura tė dėllinjės dhe 2 lugė kokrra tė dellit.

Kėtė pėrzierje vendoseni nė 1 litėr venė tė zezė dhe lėreni qė tė qėndrojė pėr 12 orė. Mė pas aty shtoni edhe 4 lugė mjaltė dhe ziejeni rreth gjysmė ore.

Verėn e zier mbulojeni dhe lėreni qė tė ftohet. Merreni nga njė lugė tė kėsaj vere tė ftohur, para buke

(Kosova Sot)

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma