Hoxhaj: Takimi i ardhshėm konsultativ, pėrcaktues pėr kthimin e PAN-it nė Kuvend

Nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Enver Hoxhaj nė njė prononcim pėr Telegrafin tha se nuk ka ndryshuar asgjė nga ajo qė ėshtė diskutuar dje nė takimin e grupeve parlamentare me kryesuesin e seancės, Adem Mikullovci.
Sipas tij, ata si koalicion fitues i zgjedhjeve do tė marrin pjesė nė takimin konsultativ, nė tė cilėn do tė diskutohet pėr vazhdimin e seanca konstituive.

“Vetėm mund tė them se asgjė nuk ka ndryshuar nga ai qėndrim”, ka theksuar Hoxhaj.

Ndryshe, dje ėshtė mbajtur takimi i grupeve parlamentare mė kryesuesin e seancės konstituive, Adem Mikullovci, ku PAN-i ka thėnė se nuk do tė marrė pjesė nė vazhdim seancėn e sotme, sepse sipas tyre, vendimet e Mikullovcit kanė qenė arbitrare.

Pėrfaqėsuesit e kėtij koalicioni janė pajtuar qė tė mėrkurėn (16 gusht) tė ketė njė takim konsultativ tė tė gjitha subjekteve parlamentare, nė tė cilėn sipas tyre, do tė vendoset data e mbledhjes sė Kuvendit, nė tė cilin edhe ata do tė merrnin pjesė.

Ndryshe, nė seancėn e thirrur sot, prezentė nė organin me tė lartė legjislativ, kanė marrė pjesė deputetėt e VV- dhe LAA-sė, mirėpo kanė munguar pėrfaqėsuesit e PAN-it dhe pakicave. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma