Dy shqiptarė nga Lugina ndalohen nga policia kufitare e Kosovės

Gjilan - Nė fshatin Llashticė, tė Gjilanit njėsia policore ka ndaluar dy tė dyshuar meshkuj shqiptar shtetas tė Republikės sė Serbisė, ku gjatė kontrollimit tė veturės sė tyre janė gjetur dhe konfiskuar njė pistoletė me gaz, bombola gazi pėr pushkė ajrore, pjesė tė veturave dhe mish tė kuqė.
Me urdhėr tė prokurorit njėri nga tė dyshuarit ėshtė dėrguar nė mbajtje, ndėrsa tjetri ėshtė liruar nė procedurė tė rregullt njoftoj policia e Kosovės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma