Kadaj–Bujupi: Ne po e bllokojmė Kadri Veselin, PAN-i pėr tė po e bllokon Kosovėn

Deputetja e Lėvizjes Vetėvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se VV-ja ėshtė duke e bllokuar zgjedhjen e Kadri Veselit, kryetar tė Kuvendit tė Kosovės
Ajo pas ndėrprerjes sė seancės konstituive ka thėnė pėr media se ata konsiderojnė se Veseli ėshtė njeriu mė i papėrshtatshėm pėr ta drejtuar legjislativin e vendit.

“PAN-i pėr Kadri Veselin e ka bllokuar Kosovėn, duke e bėrė atė mė tė madh se Kosova. Nuk kanė nevojė tė improvizojnė mė tryeza, sepse qytetarėt e Kosovės mė 11 qershor kanė votuar pėr ndryshim”, ka theksuar Kadaj – Bujupi. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma