FIFA ka njė lajm tė keq pėr Kosovėn

FIFA ka publikuar renditjen e re tė shteteve, ku Kombėtarja e Kosovės ka rėnė pėr tre pozita.
Vazhdon rėnia e Kombėtares sė Kosovės nė renditjen e FIFA-s, pas paraqitjeve jo tė mira nė kualifikimet pėr Kupėn e Botės ‘Rusia 2018’.

Kosova tashmė nga pozita e 177 ka rėnė pėr tre pozita, duke kaluar nė vendin e 180 me 90 pikė.

Nė anėn tjetėr Shqipėria vazhdon tė jetė nė pozitėn e njėjtė, duke u renditur nė vendin e 63 mė 583 pikė.

Ndėrsa, Kombėtarja e Brazilit ėshtė kthyer nė vendin e parė nė renditje, duke lėnė nė vendin e dytė Gjermaninė.

Top pesėshen e mbyllin Zvicra e shqiptarėve, Argjentina dhe Polonia. /Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma