Hoti paralajmėron PAN-in

Avullah Hoti nga koalicioni LAA ka thėnė se PAN duhet ta dijė se mund tė ndjeken edhe rrugė tjera ligjore pėr formimin e institucioneve.
Ai ka thėnė se PAN nuk mund ta mbajė pafundėsisht tė bllokuar formimin e institucioneve.

“Kjo ėshtė seanca e katėrt qė mbajmė dhe nuk janė pėrfaqėsuesit e PDK’sė. Ata qė vendimi i Gjykatės ju ka njohur tė drejtėn pėr tė zgjedhur Kuvendin, atėherė kush po e bllokon themelimin e institucioneve tė vendit. Ne do tė jemi gjithmonė present nė seancė, sa herė qė atė e thėrret kryesuesi i seancės. Ne do tė marrim pjesė edhe nė takimet consultative qė thėrret pėr t’u marrė vesh me partitė politike. Pėrndryshe ne duhet tė kėrkojmė rrugė tjera ligjore pėr formimin e institucioneve. Le ta kemi njė pėrpjekje tė fundit pėr krijimin e institucioneve dhe nėse vazhdon qė PDK me koalicione ta bllokojnė themelimin atėherė tė veprojmė”, ka thėnė Hoti.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma