Hashani: Zero tolerancė pėr tė gjithė ata qė nė ēfarėdo mėnyre shkrepin me armė zjarri

Gjilan - Edhe pėrkundėr thirrjeve dhe apeleve po dėgjohen tė shtėna me armė nėpėr ahengje dhe dasma familjare, Policia e Kosovės vazhdon t`i thėrras dhe apeloj tė gjithė qė tė “festohet me zemėr dhe jo me armė”, Zero tolerancė pėr tė gjithė ata qė nė ēfarėdo mėnyre shkrepin me armė zjarri, dhe se do tė pėrballen me ligjin dhe do tė sillen para gjykatės tha Ismet Hashani.
Policia e Kosovės Stacioni Policor nė Gjilan ėshtė njoftuar se njė person gjatė njė ahengut familjar nė oborrin e shtėpisė se tij ka gjuajt me armė zjarri. Njėsitet reaguese me urgjencė kanė dal nė vendin e ngjarjes ku pas kontaktit me tė dyshimtin, i njėjti ka bashkėpunuar dhe ka treguar se kishte gjuajtur me armė zjarri Pistoletė Ekol Jackal Compakt kalibri 9mm ku i dyshuari ka dorėzuar armen menjėherė dhe ėshtė sjell nė stacion policor ku ėshtė intervistuar.

Arma ėshtė konfiskuar si dhe njė karikator i zbrazėt. Me vendim tė prokurorit tė Shtetit rasti shkon nė procedurė tė rregullt nė Gjykatė.

Edhe pėrkundėr thirrjeve dhe apeleve po dėgjohen tė shtėna me armė nėpėr ahengje dhe dasma familjare, Policia e Kosovės vazhdon t`i thėrras dhe apeloj tė gjithė qė tė “festohet me zemėr dhe jo me armė”, Zero tolerancė pėr tė gjithė ata qė nė ēfarėdo mėnyre shkrepin me armė zjarri, dhe se do tė pėrballen me ligjin dhe do tė sillen para gjykatės tha Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma