Politika po rrezikon tė ardhmen e shtetit

Mosliberalizimi i vizave, pamundėsia e krijimit tė ushtrisė edhe pėr njė vit, rreziku qė tė mos pranohemi nė INTERPOL e stagnimi edhe mė i madh ekonomik janė tė gjitha pasojė e zvarritjes sė krijimit tė institucioneve.
Madje me kėtė qasje politike, duke u barrikaduar brenda pozicioneve tė tyre pėr interesa vetjake e duke neglizhuar thirrjet e ndėrkombėtare, Kosova, sipas njohėsve tė proceseve politike dhe integruese, po ia mbyll vetes dyert e Bashkimit Evropian dhe tė organizatave tė tjera ndėrkombėtare, shkruan "Zeri".

Me kėtė mbyllje nė politikat e brendshme dhe pa administratė funksionale qė merret me politikat e jashtme, sipas tyre, Kosova nuk pritet as qė ta zgjerojė fondin e shteteve tė cilat e kanė njohur atė. E ēka ata vlerėsojnė si rrezikun mė tė madh qė mund ta prodhojė situata e krijuar ėshtė imazhi tė cilėn Kosova vetėm e dėmton nė sytė e instancave relevante ndėrkombėtare./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma