Pacolli flet pėr largim nga koalicioni

Koalicioni PAN do ta bojkotojė edhe seancėn e sotme tė Kuvendit, me ē’rast as dy muaj pas mbajtjes sė zgjedhjeve nuk po arrin tė konstituohet. Por kreu i AKR-sė, Behgjet Pacolli, ka bėrė tė ditur se u ka thėnė kreut tė LDK-sė, Isa Mustafa dhe Albin Kurtit nga LVV-ja se nėse brenda dhjetė ditėve nuk merren vesh pėr formimin e Qeverisė, atėherė qėndrimi i tij nė koalicion ėshtė i pakuptimtė.
Koalicioni PAN nuk do tė marrė pjesė nė seancėn e sotme tė Kuvendit tė Kosovės edhe pse e ka tė drejtėn ekskluzive tė propozimit tė kandidatit pėr kryeparlamentar.

Ky koalicioni ka kėrkuar qė tė mėrkurėn e ardhshme tė ketė edhe njė takim konsultativ mes partive nė mėnyrė qė, siē kanė thėnė ata, tė enjten ose tė premten e javės sė ardhshme tė caktohet seanca e radhės.

Nė seancėn e sė enjtes (sot), tė thirrur nga kryesuesi i seancės konstituive Adem Mikullovci, pritet tė marrin pjesė vetėm deputetėt e lėvizjes “Vetėvendosje” dhe ata tė koalicionit LAA. Kėta tė fundit janė shprehur tė sigurt se nuk do ta votojnė Kadri Veselin pėr kryetar tė Kuvendit, i cili deri mė tash ėshtė kandidati i vetėm zyrtar i kėtij koalicionit.

Nė anėn tjetėr kreu i AKR-sė, Behgjet Pacolli, ka bėrė tė ditur se u ka thėnė kreut tė LDK-sė, Isa Mustafa dhe Albin Kurtit nga LVV-ja se nėse brenda dhjetė ditėve nuk merren vesh pėr formimin e Qeverisė, atėherė qėndrimi i tij nė koalicion ėshtė i pakuptimtė .

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma