Zyrtare: Burim Kukeli transferohet te FC Sion

Burim Kukeli ka nėnshkruar njė kontratė deri nė qershor tė vitit 2019 me FC Sion.
Mesfushori me tipare mbrojtėse ka lėnė kėsisoji FC Zurich, ku ka luajtur pesė sezonet e fundit.

Me ekipin e Zurichut fitoi Kupėn Zvicerane nė vitin 2016 dhe mė pas mori pjesė sezonin e kaluar nė fazėn e grupeve tė “Europa League”.

Burim Kukeli, me mbi 100 ndeshje tė luajtura te FCZ, ėshtė njė lojtar i gjithanshėm dhe me pėrvojė, qė mund tė luajė nė tė gjitha pozicionet mbrojtėse.

Ai ka luajtur edhe 23 herė pėr ekipin kombėtar shqiptar dhe ka marrė pjesė nė “Euro 2016”, sė bashku me Ermir Lenjanin, qė u vu nėn urdhrat e Paolo Tramezzanit mė herėt. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma