Hysaj pėr rekord, i vetmi lojtar i pazėvendėsueshėm te Napoli… edhe nė miqėsore

Njė vit mė parė, Elseid Hysaj u rendit futbollisti i tretė i Napolit pėr minutazhin mė tė madh tė luajtur nė tė gjithė kompeticionet me skuadrėn italiane. Pėrpara tij ishte vetėm portieri dhe njė tjetėr nga shokėt e skuadrės. Kjo ka sjellė edhe disa herė lodhjen e tij dhe mediat italiane e kanė justifikuar shpesh paraqitjen e tij me kėtė fakt, shkruan "Panorama Sport".
Mirėpo, mbrojtėsi i Kombėtares edhe kėtė vit shihet si i pazėvendėsueshėm. Qoftė edhe nė njė ndeshje miqėsore. Nė barazimin e Napolit 2-2 kundėr Bournemouth, shqiptari ishte autor i pasimit tė njė prej golave tė Napolit. Jo vetėm kaq, por pėr fat tė keq, nė barazimin nga skuadra angleze, Hysaj devijoi pa fat njė top qė mė pas u shėnua nė portėn e napolitanėve.

Gjithsesi, pėrveē lojės sė mirė tė mbrojtėsit tė Kombėtares, ka rėnė nė sy fakti qė Hysaj ka qenė i vetmi qė ka luajtur 90 minuta pėr Napolin. Trajneri Sarri i ka zėvendėsuar tė gjithė futbollistėt e tjerė, pėrfshirė edhe portierin, me pėrjashtim tė mbrojtėsit kuqezi.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma