Konjufca: Deklaratat e Hotit mund ta dėmtojnė bashkėpunimin e VV-sė me LDK-nė

Shefi i Grupit parlamentar tė Lėvizjes Vetėvendosje(VV), Glauk Konjufca, i ka cilėsuar si tė dėmshme deklaratat e Avdullah Hotit pėr VV-nė.
Sipas tij, kėto deklarata tė shefit tė grupit parlamentar tė LDK-sė, e kanė degraduar rrugėn e mirė tė bashkėpunimit nė mes LAA dhe VV-sė.

“Konsiderimi i njėjtė i PDK-sė me VV-nė, nga ana e koalicionit LAA, nuk i kontribuon bashkėpunimit nė mes nesh. Ka qenė njė deklaratė naive, qė e dėmton bashkėpunimin e ardhshėm”, ka theksuar Konjufca.

Ndryshe, Hoti ka thėnė se Vetėvendosje fillimisht duhet tė kėrkojė falje pėr tė gjitha veprimet e dhunshme qė ka bėrė, gjuajtjen e gazit lotsjellės e koktej molotovit, etj, e pastaj do tė lėvizin pėrpara pėr njė bashkėpunim me ta.

Edhe mė e vėshtirė pėr t’u arritur ky koalicion mbetet mosgatishmėria e LDK-sė pėr tė hequr dorė nga temat e mėdha, siē janė demarkacioni, dialogu me Serbinė, qė janė temat kryesore tė cilat janė kundėrshtuar fuqishėm nga lėvizja Vetėvendosje.

“Tė kėrkojnė falje qytetarėve tė vendit, LDK-sė e kryeministrit. Kryeministri ėshtė sulmuar nė familje nė shtėpinė e tij. Ėshtė gjuajtur me koktej. Ėshtė sulmuar vetura e tij. S’ka qenė sulm me vezė apo sulm simbolik, por ka qenė sulm qė ka pas mundėsi tė shkaktojė vdekjen e kryeministrit dhe stafit tė tij”, pati thėnė Hoti. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma