Hoti: PAN-i ėshtė pakicė, seanca tė mbahet sa mė shpejt

I nominuari pėr kryeministėr nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti, ka thėnė se bojkoti i PAN-it ndaj senacės konstituive ėshtė me qėllim qė ta zvarrisė formimin e institucioneve.
"Sjelljet e tilla janė vetėm zvarritje e formimit tė institucioneve. Ėshtė dashur tė kemi qeveri institucionale deri mė tash", ka deklaruar ai.

Hoti mė tej, ka bėrė thirrje qė seanca tė mbahet sa mė shpejt.


"Ne bėjmė thirrje qė seanca te mbahet sa mė shpejt, ju ftoj qė edhe ju tė merrni pjesė dhe te propozoni kandidatin tuaj", ka shtuar ai.

Kurse, ka konsideruar se PAN-i ėshtė pakicė, andaj ai ka konsideruar se ky koalicion nuk do tė mund t'i formojė institucionet.

"Ju jeni pakicė dhe nuk mund t'i formoni institucionet", ka shtuar ai./Zeri

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma