Aktivizohet policia, nuk i toleron kafiteritė qė bezdisin me zhurmė qytetarėt

Gjilan - Nė rrugėn “Avdulla Tahiri” nė Gjilan, Policia e Kosovės njėsitet sektoriale kanė pranuar njė informatė lidhur me njė rast “Prishje e rendit dhe qetėsisė Publike”, nė vendin e ngjarjes mėsohet se i dyshuari Shqiptar shtetas i Kosovės pronar i kafiterisė “Living Room” shkakton zhurmė pėrmes muzikės me tonė tė lartė duke i bezdisur banorėt qė jetojnė pėrreth kėsaj kafiterie.
Policia e Kosovės njėsitet sektoriale, nė dy ditėt e fundit kanė shqiptuar edhe tetė fletė paraqitje tjera kryesisht nė lagjen “Dardania” pėr tė njėjtat ankesa nga ana e qytetarėve qė banojnė pėr rreth.

Rastet e kompletuara veē e veē i dėrgohen Gjykatės njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma