Vitia dhe Fondacioni Kosovė - Luksemburg pritet tė punėsojnė 20 persona

Viti - Komuna e Vitisė dhe Fondacioni Kosovo-Luksemburg kanė nėnshkruar sot njė marrėveshje bashkėpunimi me tė cilėn ju hapėt rrugė punėsimi i 20 punėtorėve vitias pėr katėr muaj dhe atė me qėllim tė mirėmbajtjes sė hapėsirave tė hapura publike gjelbėruese.
Fisnik Beqiri nga Fondacioni Kosovė-Luksemburg tha se njė marrėveshje e tillė bėhet me qėllim tė ruajtjes sė hapėsirave tė hapura publike por edhe tė punėsimit.

Ai gjithashtu shtoj se 50% tė pagave tė personave tė cilėt do tė punėsohen pėrmes kėtij projekti do tė subvencionohet nga Fondacioni Kosovė-Luksemburg pjesa tjetėr e pagės sipas tij do tė paguhet nga vet biznesi.

Kurse Kryetari i Komunės sė Vitisė, Sokol Haliti tha se falė bashkėpunimit tė mirė tė kėsaj komune me Fondacionin Kosovė-Luksemburg qytetarėt pėrmes kėtij projekti do tė pėrfitoj nė dy mėnyra sė pari do tė angazhohen nė punė personat qe deri me tani kanė qenė pa punė dhe sė dyti pėrmes punės sė tyre do tė mirėmbahen hapėsirat publike tė cilėt shfrytėzohen nga tė gjithė qytetarėt./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma