Shoqata “VITIA” nderon me mirėnjohje Sokol Halitin e Naim Pirajn

Gjilan - Shoqata e Mėrgimtarėve “VITIA” me seli nė Geneve (Gjenevė) tė Zvicrės i shprehė, FALĖNDERIM, tė veēantė kryetarit tė Komunės sė Vitisė, z. Sokol Haliti si dhe qeverisė komunale, pėr angazhimin e institucioneve komunale nė pritjen dhe organizimin e aktiviteteve tė shumta pėr mėrgimtarėt e Komunės sė Vitisė, tė cilėt gjatė muajve tė verės ishin nė pushime nė vendlindje.
Angazhimi i institucioneve komunale tė Vitisė nė ofrimin e shėrbimeve tė nevojshme administrative pėr mėrgimtarėt, organizimi tre ditor i aktiviteteve kulturore e sportive pėr mėrgimtarėt, ftesa dhe gatishmėria e institucioneve komunale qė edhe mėrgimtarėt tė jenė prezent me rastin e shpalljes qytetare nderi e Vitisė, ish presidenten e Zvicrės Michale Calmy Rey, si dhe mikpritja dhe pėrkrahja e kryetarit tė komunės, z. Haliti pėr tė mbėshtetur ēdo iniciativė tė mėrgimtarėve, janė vetėm disa nga angazhimet shtesė mė me rėndėsi, qė institucionet komunale kanė ndėrmarrė pėr ne mėrgimtarėt nė ēdo kohė, me tė cilat na kanė lehtėsuar qėndrimin tonė nė vendlindje.

Andaj, me zemėr i shprehim FALĖNDERIM tė veēantė kryetarit tė komunės z. Sokol Haliti dhe qeverisė lokale pėr gjithė atė qė bėnė pėr ne, me ēka dhanė shembullin mė tė mirė se me vullnet dhe angazhim arrihet ēdo qėllim, dhe mund tė ndėrtohen shumė ura bashkėpunimi mes Komunės sė Vitisė dhe shoqatave tė ndryshme tė mėrgimtarėve, si dhe institucioneve tė qyteteve tė ndryshme tė vendeve perėndimore ku punojnė dhe veprojnė mėrgimtarėt vitias ka shkruar kryetari i Shoqatės “Vitia”nė Gjenevė, Xhavit Islami./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma