Luana Vjollca: Unė kėngėtare dasmash? Kurrėn e kurrės!

Luana Vjollcėn tashmė publiku e njeh jo vetėm si moderatore por edhe si kėngėtare. Pak ditė mė parė ajo publikoi klipin “Benzina” dhe gjithahstu gjatė verės ėshtė angazhuar me koncerte kryesisht jahstė Shqipėrisė.
Pak ditė mė parė u zbulua se Luana nuk do tė jetė mė moderator e “Pa Limit” dhe e nde nuk dihet nėse do tė jetė mė pjesė e Top Channel.

Kėshtu ajo i ėshtė pėrkushtuar muzikės. E ftuar nė “Top Albania Radio” ditėn e djeshme Luana na ka zbuluar njė detaj; Ju mund ta shihni tė performojė nė koncerte por kurrėn e kurrės nuk do tė kėndojė nė dasma.

Njė dėgjues i radios shkruajti nė formė shakaje se muaj mė parė kur u martua, kėnga e Luanės ende nuk ishte bėrė publike dhe ky do t’i mbetej gjithmonė peng. “Benzina”, sipas dėgjuesit, por edhe kėngė tė tjera tė moderatores duhet tė transmetohen apo kėndohen nė dasma. Megjithatė duket se kėngėtarja nuk mendon aspka kėshtu. Ajo i ka rrėfyer moderatores Dojna Mema se nuk do tė donte tė kėndonte nė dasma. “Nuk do tė bėhem kurrė kėngėtare dasmash (qesh).

Do tė kėndoja nėpėr evente tė ndryshme e sigurisht nėpėr koncerte, por nė dasma jo. Kėngėt e mia nuk janė tė pėrshtatshme pėr ceremoni martesore dhe kurrė nuk do tė krijoj muzikė dasmash”, ėshtė shprehur Luana. /Blitz/Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma