Ademi pėrfundon dėnimin, Dinamo e befason

Arijan Ademi, ylli shqiptar i Dinamo Zagrebit, ka pėrfunduar dėnimin prej dy viteve, tė dhėnė nga UEFA, pėr pėrdorim tė dopingut.
Dinamo Zagreb nėpėrmjet njė njoftimi ka ftuar tifozėt nė stėrvitjen e skuadrės, e cila zhvillohet sonte nga ora 19:00.

Gjiganti kroat i ka ftuar tifozėt nė stėrvitje qė ta presin mesfushorin shqiptar, Arjan Ademi, i cili pas dy viteve do tė stėrvitet me skuadrėn, shkruan Express.

Ademi ishte dėnuar me dy vite mos lojė nga UEFA pasi kishte rezultuar pozitiv nė testin e dopingut.

Ademi, i cili ėshtė pjesė e Dinamos nga viti 2010, ka kontratė me klubit nga Zagrebi deri nė vitin 2020. /Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma