Kujdes, edhe policia kufitare ju vėzhgon kur pėrdorni armėn nėpėr ahengje e dasma

Gjilan - Policia e Kosovės Njėsitet e policisė kufitare gjatė patrullimit, kanė dėgjuar tė shtėna me armė nė njė aheng familjar – dasmė nė Viti.
Policia ka reaguar menjėherė, duke u paraqitur nė vendin ku ka dėgjuar tė shtėna, me ē’rast i dyshuari shqiptar ėshtė paraqitur vullnetarisht dhe e ka dorėzuar armėn, revolen e llojit ZVOR 70 kalibri 7.65 mm, prodhim Ēekosllovak, e cila ėshtė konfiskuar nga ana e policisė ndėrsa i dyshuari ėshtė intervistuar nė lokalet e stacionit policor nė Viti.

Rasti i referohet PTH-sė nė procedurė tė rregullt njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma