A jemi nė prag tė shpėrthimit tė njė "bombe tė kurdisur" nė Kosovė?

Nga Fadil Maloku - 1. Problemet sociale dhe ekonomike nė Kosovė, janė probleme qė nė vazhdimėsi po thellohen, ngase, janė duke "prodhuar" qartazi njė distancė tė pashmangėshme klasore, midis shtresės shumė tė pasur (tė politikanėve matrapaza!) dhe asaj shumė tė varfėr (tź qytetarėve tjerė!)!
2. Kjo situatė tani pėr tani "e heshtur" (edhe shkaku; i "dramės sė ringėrqit politik!) shumė lehtė mund t'a rris adrenalinėn e paknaqźsisė, dhe tė krijoj frustrime shtesė, pastaj, situata tė pakėndshme, e acaruese nė procesin e shtresėzimit socioekonomik tė shoqėrisė kosovare!

3. Kėto situata tensionuese, nuk po dalin akoma nė sipėrfaqe edhe pėr shkakun se; elitat politike nė mėnyrė tė qėllimshme e sistematike po u japin "infuzion" e shpresa tė rrejshme, shtresave tė pakėnaqura, duke ua shpėrqendruar vėmendjen atyre, kryesisht kah problemet idiotike politike!

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma