Bima e dreqit

Poezi nga Ramadan Mehmeti
Hiq dorė
Nga ekspeditė e marrė
Bimė e dreqit
Flet nė aheng
Pėr njė mijė mrekulli
Farėn e sė keqes
Shumė para teje e hodhi Maltusi
Bimė e dreqit
Nė kupė tė qiellit
Tė ka shkuar britma
Zotit s'i beson
Aq mė pak njeriut
Vdekja tė gjen vetė
Nė ēdo hap mė pėrndjek me rritėn
Sa mė sheh mbi kokėn tėnde
Prite atė kokė Maltus
Pa rėnė mbi ty mallkimi

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma