Zeman pėrjashton Memushajn

Prej javėsh, Ledian Memushaj ėshtė lakuar si njė nga futbollistėt e kėrkuar pėr tė qėndruar nė Serinė A, por edhe si njė nga dėshirat kryesore tė Tramezzanit te Sioni. Si pėr t’u dhėnė tė drejtė zėrave tė merkatos, Zdenek Zeman, trajneri i mesfushorit tė Kombėtares, e ka lėnė jashtė kapitenin nė ndeshjen e Kupės sė Italisė.
E vetmja logjikė pėr tė cilėn shpreheshin italianėt se ka bėrė trajnerin e Pescarės qė tė lėrė jashtė kapitenin dhe dy titullarė nė pėrballjen me Triestinėn, ėshtė merkato.

Sipas mediave italiane, Memushaj dhe dy titullarėt e tjerė tė Pescarės janė lojtarė qė pritet tė largohen gjatė kėsaj merkatoje.

Nė kėtė mėnyrė, kur mundėsitė e transferimit tė Memushajt te Sioni janė rritur dhe pėr Benalin e Biragin pėrfliten bisedime qė i rikthejnė nė Serinė A, atėherė Zeman ka vendosur qė tė mos i pėrfshijė nė skuadėr.

Vetė Paolo Tramezzani, nė intervistėn e dhėnė pėr “Panorama Sport” nė numrin e djeshėm, pėrmendte futbollistėt shqiptarė si elementė shumė tė rėndėsishėm nė planet e tij pėr faktin se i njeh mirė aftėsitė qė kanė dhe e ka tė qartė se ēfarė mund tė japin.

Sioni i Tramezzanit ka ofruar deri nė 400 mijė euro pėr kartonin e shqiptarit, ndėrkohė qė italianėt kėrkojnė tė paktėn dyfishin pėr ta lėnė tė lirė. Pas kėtij vendimi tė Zemanit, pritet qė bisedimet mes palėve tė saktėsojnė destinacionin e shqiptarit.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma